Posted by admin on November - 27 - 2017 | Comments Off

Od jakiegoś czasu dużo słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, przede wszystkim w wielkich skupiskach miejskich. Takie wiadomości są bardzo alarmujące. Ci z nas, którzy choć trochę myślą przyszłościowo są zobowiązani przyznać, że taki problem nie ma prawa być bagatelizowany. Jeśli każdy pomyślał w jaki sposób może osobiście przyłożyć się do ograniczenia tworzenia zanieczyszczeń, to problem w znacznej mierze zostałby rozpracowany. Co należałoby wziąć pod lupę? Zastanówmy się jakim opałem ogrzewamy nasze mieszkania?

Koks to bezkompromisowo szkodliwy opał. Jakim paliwem warto go zastąpić? Słyszałeś o niesamowitych właściwościach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet produkowany jest z wiórów drzewnych. Poddany przetworzeniu idealnie przydaje się do palenia w kominku lub świadomie przystosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się dodatkowych obszarów lasu, tylko posługuje się obrzynki. W ten sposób nie naruszamy środowiska! Taki opał wyróżnia wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach online można zakupić pellet i brykiet zrobiony z dowolnych gatunków drewna. Najlepszy jest opał wytworzony z trocin drzewa dębowego.

Streszczając wyżej wymienione czynniki należy przypominać sobie o przyjaznym klimacie. Wówczas koniecznie przysposobimy materiał opałowy do współczesnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Comments are closed.